Styl boho i rustykalny: jak zorganizować wesele w tym klimacie?

Boho i styl rustykalny, czyli hity ostatnich sezonów: jak zorganizować wesele w tym klimacie?

Wiecie już, że chcecie spędzić razem całe życie? Nie ma na świecie nic piękniejszego od prawdziwej i szczerej miłości. Skoro powiedziałaś najważniejsze “tak” w swoim życiu, czas więc zająć się organizacją ślubu i przyjęcia weselnego! A skoro ślub i wesele to koniecznie sprawdź najmodniejsze w tym sezonie motywy przewodnie aranżacji tego wielkiego dnia! Poznaj porady i sugestie ekspertów Kurpiowskiej Krainy o weselu w stylu boho i rustykalnym.

O czym należy pamiętać podczas organizacji wesela? 

Podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek rozważań i ustaleń jest rzecz jasna – data ślubu. To od niej uzależniony będzie wystrój, motyw przewodni wesela oraz kwiaty. Ślub i wesele kosztują. Musisz więc przed rozpoczęciem planowania określić, jakim budżetem dysponujecie. Wydatki są uzależnione od wybranego standardu, atrakcji i ilości zaproszonych osób. Można urządzić ślub bez wesela, skromną uroczystość za kilka tysięcy lub pełne przepychu przyjęcie za kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy PLN. Pomyślcie o tym, czy chcielibyście wziąć ślub w plenerze np. na wyspie, czy może w sali lub stodole weselnej.

Po zarezerwowaniu terminu na sali, czy stodole weselnej i w kościele lub urzędzie, przychodzi czas na poszukiwanie kolejnych interesujących was usługodawców i załatwianie następnych spraw. Fotograf, filmowiec, oprawa muzyczna, dekoratorka, fryzjer, czy wizażystka – a może zdecydujecie się na atrakcje weselne? Rynek usług ślubnych jest niezwykle bogaty i z pewnością znajdziecie w nim coś spełniającego wasze oczekiwania. Pamiętajcie, że wykwalifikowani i cenieni usługodawcy mogą mieć zajęte terminy nawet dwa lata w przód. Warto więc, organizując wesele, szybko przejść do bookowania terminów. 

Planując wesele w kurpiowskim klimacie, pamiętajcie o tym, aby zapytać, czy Wasza sala weselna proponuje lokalne, kurpiowskie dania.

Styl boho i styl rustykalny - najważniejsze informacje

Wesele w rustykalnym klimacie

Jeśli marzysz o weselu blisko natury, a sama chciałabyś wyglądać jak rusałka, to styl rustykalny jest zdecydowanie dla Ciebie. Według słownika języka polskiego słowo “rustykalizm" oznacza zamiłowanie do życia wiejskiego z jego prostotą i miłością do rękodzieła. Wszelkie stare i odnowione meble, ręcznie tworzone koronki i proste materiały - to podstawa stylu rustykalnego. Główne cechy wystroju rustykalnego nawiązują do gospodarstw wiejskich ze Skandynawii, przede wszystkim Szwecji. Charakterystyczne dla stylu rustykalnego są również trzy kolory: biały, zielony i kolor drewna. Zazwyczaj właśnie z tych elementów tworzy się weselne dekoracje.

Wesele w stylu boho

Styl boho to współczesna odmiana hippie, różniąca się od kultury sprzed lat stosunkiem do konsumpcji i sposobem konstrukcji samego stylu. Sama nazwa "boho" pochodzi od nurtu artystycznego odrzucającego zasady i konwenanse, skupionego na tworzeniu sztuki wedle własnych upodobań. Ma być swobodnie, blisko natury i bez zbędnego napięcia. Boho jest obecnie jednym z najpopularniejszych stylów na przyjęciach weselnych. Ma to związek ze sprzeciwem wobec tradycyjnych, nieco sztywnych wesel. Pary młode wolą świętować ten szczególny dzień w gronie najbliższych i w miłej, lekkiej atmosferze.

Strój młodej pary 

Wybierając styl rustykalny, komponując swoje stylizacje, Panna młoda, które chce, aby jej wesele było utrzymane w takim klimacie, powinna postawić na naturalność również w kwestii sukni ślubnej i makijażu. Jej kreacja może być stworzona z koronek, jednak powinna być zwiewna i delikatna. W kwestii stylizacji włosów warto rozważyć rozpuszczone włosy lub modne warkocze i sploty. Pan Młody, dobrze będzie wyglądał w ciemno beżowym garniturze w szeroką kratę, który podkreślą oryginalne szelki oraz np. drewniana mucha. 

Z kolei, kreacja panny młodej w romantycznym stylu boho, powinna przede wszystkim podkreślać jej dziewczęcość. Wspaniale sprawdzą się delikatne przezroczystości, subtelne koronki oraz zwiewne tkaniny z drobnymi zdobieniami nawiązujące do stylu retro. Sznytu i elegancji nadaje charakterystyczne zdobienie, takie jak pióra, frędzle czy motyw kwiatowy. Pan Młody, podobnie jak w stylu rustykalnym, możesz pozostać w brązowym garniturze lub zrezygnować z tak formalnego stroju i postawić na eleganckie beżowe spodnie oraz białą koszulę z podwiniętymi rękawami. W dobrym guście będą szelki, skarpetki w romby, kropki, paski. Obowiązkowo kamizelka i kolorowa muszka.

Sala weselna w stylu boho / rustykalnym 

W ostatnim czasie prawdziwym hitem stało się rustykalne wesele lub wesele w stylu boho. Z tego względu narzeczeni coraz częściej szukają sal weselnych, które będą odpowiadać tym dwóm stylom, nawiązującym w dużej mierze do natury i swojskości. O sukcesie ślubu i wesela w stylu boho i rustykalnym decyduje klimat. Najczęściej tworzy go już sama lokalizacja, dlatego wybór miejsca na wesele jest w tym wypadku kluczowy. Tak oto od pewnego czasu prawdziwym hitem i często niedoścignionym marzeniem jest organizacja wesela w stodole weselnej.

Stodoła na wesele

Stodoła stanowi dekorację sama w sobie. Warto jednak dodać  do niej np. podwieszany sufit wykonany z małych lampek lub klasyczne girlandy świetlne. Hitem ostatniego sezonu są także podwieszane girlandy wykonane z zielonych, bluszczowych pnączy. Podczas poszukiwania wymarzonej sali, polecane są miejsca w otoczeniu jeziora, rzeki, lasu czy ogrodu. Należy zrezygnować z błyszczących, wystawnych dodatków glamour na rzecz delikatnych dekoracji eko, polnych  kwiatów, ziół, traw, kłosów, świec, elementów rustykalnych i retro. Dobrze wygląda kolorowe szkło, naturalny sznurek, lniane obrusy i delikatne lampiony.

Dekoracje stołu w stylu boho / rustykalnym

W stylu zarówno rustykalnym jak i boho, niezwykłą rolę odgrywa natura i kwiaty, dlatego mile widziane są różnego rodzaju gałązki, suszone kwiaty czy dodatki wykonane z wikliny. Tworząc dekoracje, warto wykorzystać również sznurek jutowy lub samą jutę. Drewniane stoły same w sobie stanowią dekorację, możesz jednak przeciągnąć przez nie biały, koronkowy lub wykonany z juty bieżnik. Bardzo modne, a zarazem urokliwe są także plastry drewna ustawione na stołach, która odgrywają rolę taz pod półmiski z daniami. Możesz także, ustawić na nich małe wazony z kolorowego szkła, pełne polnych kwiatów lub  gipsówki albo wrzosów. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najczęściej stosuje się różnego rodzaju pastele. Kolorem przewodnim jest oczywiście zieleń, szarość, różne odcienie drewna, biel, ecru. Najlepiej stosować kolorystykę związaną z naturą.

Czy wesele w stylu boho lub rustykalnym to coś dla Ciebie?

Jeśli tak, skontaktuj się z naszym Zespołem. Chętnie pomożemy z organizacją ślubu w plenerze na Wyspie Miłości i wesela w Kurpiowskiej Stodole Weselnej:

Manager obiektu - Arkadiusz Lewandowski:
☎  +48 513 10 60 30
✉  a.lewandowski@kurpiowskakraina.com.pl​

Recepcja:
☎  +48 508 508 003
✉  biuro@kurpiowskakraina.com.pl