Rezerwacja sali weselnej - o co musisz zapytać?

Rezerwacja sali weselnej: o co zapytać?

Sala weselna to jedna z podstawowych kwestii związanych z organizacją wesela. Szukając sali weselnej przeglądamy wiele stron z ofertami, a także wysyłamy dziesiątki wiadomości. I kiedy w końcu wybierzemy swoje najlepszy typy – nadchodzi czas na spotkanie na żywo. Jak przygotować się do spotkania w sali weselnej? O co zapytać? Sprawdź nasz mini-poradnik.

Jak wybrać salę weselną?

Organizacja wesela od A do Z to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli chcecie mieć ślub i wesele w plenerze. Zacznij od wstępnej selekcji. Wybierz kilka lub kilkanaście interesujących Cię obiektów. Stwórz listę punktów, które spełniających Wasze wstępne wymagania i umów się na spotkanie. W drugim etapie, czyli tzw. wizji lokalnej, możecie zobaczyć wybrane miejsca jak wyglądają i zdobyć o nich więcej informacji. Gdy już wybierzecie wymarzoną salę, pamiętajcie, że wszelkie ustalenia warto mieć na piśmie, podpisane przez obie strony. Daje wam to zabezpieczenie i gwarancję ochrony waszego interesu. Na tego typu umowie pojawić się powinna kwota, a także wszystko co wchodzi w jej skład. Na umowie należy zawrzeć także wszystkie ewentualne koszty dodatkowe.

1. Zacznij od ilości gości

Najważniejszą do ustalenia kwestią jest liczba osób, która ma bawić się na waszym weselu. Często bowiem okazuje się, że dolny limit gości weselnych na sali jest wysoki – na przykład 100 osób. Jeśli planujecie skromne wesele i na liście gości przewidujecie rodzinę i najbliższych znajomych, brany przez ciebie pod uwagę lokal natychmiast odpadnie z listy.

2. Cena za “talerzyk”

Drugą najważniejszą kwestią jest menu i cena za „talerzyk”. Dopytaj dokładnie, co znajduje się w cenie menu dla jednej osoby, a za co trzeba będzie dopłacić.

3. Termin potwierdzenia ostatecznej listy gości i wpłaty zaliczki

Najważniejsze terminy, związane z wynajem sali, dotyczą czasu na potwierdzenie ostatecznej liczby gości oraz tego, do kiedy należy wpłacić zaliczkę. Zwłaszcza ten pierwszy aspekt ma znaczenie dla harmonogramu Waszych przygotowań – czeka Was przecież rozwiezienie zaproszeń i ustalenie, do kiedy goście powinni zadeklarować obecność.

4. Ile kosztuje talerzyk dla obsługi i co zawiera?

Co do zasady, cena za talerzyk dla usługodawców jest niższa niż w przypadku innych gości. Warto ustalić ile ona wynosi, byście mogli swobodnie planować budżet weselny.

5. Jakie będzie menu?

Oprócz pytania o koszt, warto upewnić się, ile dań zostanie zaserwowanych i o jakich porach. Z pewnością manager zaproponuje Wam kilka opcji do wyboru i zapyta, czy jesteście zainteresowani wariantem wegetariańskim. Może warto też wybrać kilka tradycyjnych, kurpiowskich potraw? Przy tej okazji warto upewnić się, czy przewidziane jest osobne menu dla dzieci oraz dodatkowe atrakcje kulinarne, takie jak słodki albo swojski stół.

6. Czy jest możliwość noclegu?

Musicie sprawdzić czy obiekt, w którym znajduje się sala, dysponuje pokojami dla gości, a jeśli tak – to czy cena za wynajem je uwzględnia, czy trzeba zapłacić dodatkowo. Ustalcie również, czy w cenie sali uwzględniony jest pokój małżeński dla Pary Młodej.

7. Do której godziny odbywa się zabawa weselna?

Koniecznie doprecyzujcie z kierownictwem sali weselnej, o której godzinie kończy się zabawa weselna i czy ewentualnie jest możliwość jej przedłużenia. Nie zapomnijcie zawrzeć tych ustaleń w umowie wynajmu obiektu!

8. Czy obiekt ma agregat prądotwórczy?

Wypadki chodzą po ludziach ale nikt nie chce, aby trafiły się na własnym weselu. Dlatego należy dmuchać na zimne. Zapytajcie na spotkaniu z managerem sali, co w sytuacji gdy zabraknie prądu w trakcie wesela? Czy posiadają agregat prądotwórczy na taką ewentualność? To sytuacja ekstremalna, ale może się zdarzyć.

9. Czy sala dysponuje sejfem / depozytem?

Pamiętajcie, że otrzymacie zapewne dużą ilość prezentów, kopert, warto by mieć miejsce gdzie można wszystko bezpiecznie odłożyć i nie myśleć przez całą imprezę o tym czy wszystko jest bezpieczne.

10. Czy lokal jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych?

Pamiętajcie o tym szczególnie wtedy gdy macie w rodzinie osoby, które poruszają się na wózku inwalidzkim.

Sala i stodoła weselna w okolicach Ostrołęki

Jeśli rozglądasz się za salą weselną w okolicach Ostrołęki, zapraszamy do Kurpiowskiej Krainy. Mamy dla Ciebie salę i stodołę weselną w stylu rustykalnym / boho! Zadzwoń lub napisz do nas, a nasi eksperci z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i podsuną sprawdzone rozwiązania.

+48 508 508 003
biuro@kurpiowskakraina.com.pl