Spływy Kajakowe na Kurpiach

Spływy kajakowe na Kurpiach

Zapraszamy całe rodziny, grupy na wieczory panieńskie i wieczory kawalerskie oraz ekipy przyjaciół na spływy kajakowe na Kurpiach dla grup zorganizowanych. Spływ kajakowy to świetny pomysł na wakacje w Polsce lub weekend z rodziną. Jesteś gotowy na spływ kajakowy w okolicy Warszawy, Białegostoku i Olsztyna? Zapraszamy na Kurpie!

Rzeka Omulew

Rzeka Omulew to jedna z najpiękniejszych rzek Równiny Kurpiowskiej. Dolina Omulwi to obszar chroniony Natura 2000, na którym podziwiać możemy piękne lasy i łąki, rezerwaty Surowe i Czarnia oraz takie wyjątkowe gatunki ptaków jak bociany, derkacze i żurawie. 

Szlak kajakowy Doliną Omulwi

Początek szlaku to mostek w Zarębach na styku Warmii i Mazur oraz Kurpii. Pierwszy, bardzo łatwy odcinek trasy ma ok. 15 km i kończy się w Stanicy w miejscowości Długie. Stanica w Długim to idealne miejsce na wspólną integrację przy grillu lub ognisku. Na miejscu dostępne jest pole namiotowe, wyposażone w sanitariaty, WC i łazienki z prysznicami. Znajduje się tam również wyjątkowy punkt widokowy - gratka dla ornitologów oraz fanów polskiej flory i fauny.

Dalej przez Przystań Brodowe Łąki, Most w Czarnotrzewiu, Dwór w Przystani rzeką Omulew możemy dopłynąć aż do ostrołęckiej dzielnicy Omulew. Niegdyś, do 1936 roku, Omulew była samodzielną wsią, należącą do rodziny Wojciechowskich herbu Jelita od 1870 roku. Mapę całej trasy znajdziesz tutaj.

Rezerwacje terminów i dodatkowe informacje:

Specjalista ds. Eventów 

☎  +48 513 10 60 30
✉  a.lewandowski@kurpiowskakraina.com.pl

Recepcja

☎  +48 508 508 003
✉  biuro@kurpiowskakraina.com.pl