Jak przygotować rodzinny wyjazd z dziećmi?

Jak przygotować rodzinny wyjazd z dziećmi?

Planujesz wyrwać się na chwilę z natłoku obowiązków i spędzić czas z rodziną w urokliwym miejscu w Polsce?  Jak przygotować się do rodzinnego wyjazdu, by wspólna podróż była przyjemnym i ciekawym doświadczeniem i dla dzieci, i dla dorosłych? Choć na pozór to pytanie nie wydaje się trudne, to jednak dla wielu rodziców wizja wspólnego wyjazdu z dziećmi w dłuższą trasę wydaje się bardzo stresująca. Przygotowaliśmy zatem kilka punktów, które powinieneś wziąć pod uwagę planując rodzinną wycieczkę, tak by ten wspólny czas był wyjątkowy! 

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w Polsce? 

Planując co roku wypoczynek, każdy z Nas staje przed tym samym wyborem: Polska czy zagranica? Niestety, coraz częściej decyzja staje na zagranicznych wakacjach. Czemu tak nie doceniamy wakacji w naszym kraju? Nasz kraj to nie tylko Bałtyk i Tatry. Istnieje wiele pięknych miejsc, których jeszcze nie odkryłeś. Przed zaplanowaniem podróży sprawdź, ile ciekawych zakątków możesz zobaczyć nie pokonując tysięcy kilometrów. Suwalszczyzna czy Bieszczady, Mazury i Kurpie lub Podlasie, które pięknymi widokami zapierają dech w piersiach to jedne z wielu możliwości. A może wolisz ciszę i spokój nad jeziorem otoczonym lasem? 

Hotel dla rodzin z dziećmi - czego nie może tam zabraknąć?

Przystosowanie obiektów do potrzeb najmłodszych gości to coraz częściej jedno z podstawowych kryteriów wyboru hotelu lub pensjonatu przez rodziny. W hotelu przyjaznym dzieciom nie może zabraknąć takich udogodnień, jak: łatwe podjazdy dla wózków oraz  miejsce blisko wejścia do przechowywania wózka czy po prostu szerokie drzwi, umożliwiające przejazd. Bardzo popularne rozwiązania to możliwość wypożyczenia przewijaka lub usługa dostawienia w pokoju łóżeczka turystycznego. To duża wygoda dla rodziców, ponieważ wyjeżdżając na urlop, nie muszą zabierać tych przedmiotów ze sobą. W restauracji hotelowej pomocne będzie postawienie w widocznym miejscu krzesełko do karmienia, do wykorzystania podczas posiłków. Komponując menu, warto z kolei dla nieco starszych dzieci zaplanować specjalne posiłki – przynajmniej po kilka dla różnych grup wiekowych, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. 

Kolejnym ważnym aspektem jest również atrakcyjna okolica. Dzieci to wulkany energii, potrzebują więc odpowiednio zagospodarowanego miejsca do zabaw w postaci placów zabaw, piaskownic czy torów gokartowych lub atrakcji wodnych. 

Wakacje z dziećmi - gdzie na wczasy z dzieckiem?

Z pewnością tam gdzie jest co robić niezależnie od pogody. Najlepszą opcją jest wyjazd nad wodę np. nad jezioro, gdzie będziesz mógł nie tylko wypocząć i poopalać się na plaży ale także, w chłodniejsze dni pospacerować po okolicznych trasach turystycznych np. po lesie, czy zwiedzić okoliczne miejscowości, muzea lub skanseny. 

Ważnym dodatkiem podczas pobytu rodziny w hotelu jest animator. Urlop, wakacje, weekendowy wyjazd – rekreacyjny pobyt w hotelu kojarzy się z odpoczynkiem, spokojem i relaksem. Jednak o tym, jak trudno o spokojną chwilę dla siebie, doskonale wiedzą szczególnie rodzice małych wulkanów energii. Animator daje szansę rodzicom, na chwilę wytchnienia i spokojne napicie się kawy, do tego ze świadomością, że ich pociechy są pod dobrą opieką i świetnie się bawią. Zwłaszcza kilkuletnie maluchy wymagają ciągłej atencji, organizacji nowych zabaw i ogromnej uwagi. Opieka nad dziećmi pochłania cały czas pobytu, w pełni angażując czas i energię rodziców. Warto więc skorzystać z tej opcji pomocy.

Czas spędzony na plaży czy placu zabaw, potrafi nieźle zmęczyć. Wiadomo - zmęczenie powoduje głód, dlatego też, ważnym elementem rodzinnego wyjazdu jest osadzone blisko plaży zaplecze gastronomiczne, oferujące zarówno przekąski typu fast-food jak i pełnowartościowe obiady oraz słodycze takie jak lody!

Zabawki dla dzieci na wakacje - co zabrać?

Każdy młody człowiek posiada swoje ukochane zabawki, bez których nie wyobraża sobie wyjazdu, jednakże miejsce w bagażu jest ograniczone. Co zabrać by obie strony były zadowolone? Zabawki na wyjazd muszą być przede wszystkim:  

  • Lekkie i kompaktowe – takie zabawki będziesz mógł zabrać ze sobą bez obaw, że zajmą zbyt dużą część rodzinnego bagażu np. dmuchane piłki, lalka. 
  • Proste w obsłudze. Zdecydowanie nie sprawdzą się gry i zabawki, które wymagają wcześniejszego długiego rozkładania, sczepiania czy montowania;
  • Integrujące całą rodzinę, znajomych podczas wyjazdu np. gry planszowe czy karciane.
  • Bezpieczne – zabawki muszą być bezpieczne dla użytkownika;
  • Ruchowe – pomogą uwolnić nadmiar energii, wpłyną świetnie na kondycję i rozwój fizyczny np. mini kręgle, różne piłki,mini rzutki. 

Czy rodzinny wyjazd na wakacje kamperem ma sens? 

Kamper to domek na kółkach, oferujący niespotykaną swobodę podróżowania. Wystarczy tylko wprowadzić się na te kilka tygodni, by cudownie spędzić wakacje. Proste? Jasne, że tak. Kupując lub wynajmując kampera, świat stoi przed Tobą otworem. W sposób niezależny możesz zwiedzać zakamarki Polski. Nie musisz martwić się o wolne terminy w hotelach, wystarczy, że dana placówka posiada specjalnie wydzielone teren dla kamperów. Jeśli zastanawiasz się nad swoją pierwszą destynacją, sprawdź koniecznie Kurpiowską Krainę! 

Rodzinne wakacje z biurem, czy samemu na własną rękę?

Wakacje z biurem podróży to duże ułatwienie, które często łączy się z dodatkowym, za tę wygodę, kosztem. Decydując się na wakacje w Polsce, podróżowanie na tzw. “własną rękę” wydaje się być dużo ciekawsze. Przede wszystkim od Ciebie zależy ile czasu spędzisz w danym miejscu. Rezerwując samemu noclegi w hotelach, możesz trafić na liczne promocje i sezonowe oferty, dzięki którym możesz zaoszczędzić niekiedy bardzo konkretne sumy. Warto po wybraniu destynacji, zrobić research po okolicznych hotelach i pensjonatach. Pamiętaj, że oprócz ceny i oferowanych udogodnień bardzo ważna jest także jakość obsługi, którą możesz ocenić już po pierwszej rozmowie z managerem. 

Planujesz wakacje z dziećmi? Sprawdź, co oferuje Kurpiowska Kraina, poznaj smak naszego regionu i spędź rodzinny weekend na Kurpiach!